Site Logotype
Zdrowie

Usuwanie Makijażu Permanentnego

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego – co musisz o tym wiedzieć?

Makijaż permanentny, to niezwykle wygodne rozwiązanie. Pozwala zaoszczędzić czas, sprawia, że zawsze – niezależnie od pory dnia czy roku – wyglądamy elegancko. Decyzja o wykonaniu takiego rodzaju makijażu musi być jednak bardzo dobrze przemyślana, a cały zabieg powinien wykonać profesjonalista. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy nie chcemy już permanentnego makijażu i np. znudziły nam się już brwi permanentne? Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem w tej sytuacji, jest laserowe usuwanie brwi permanentnych. Podobnie jak w przypadku ich wykonywania, tak i przy usuwaniu laserowym brwi, także powinniśmy udać się do profesjonalisty. Co trzeba wiedzieć, zanim umówimy wizytę mającą na celu wykonanie zabiegu laserowego usuwania brwi permanentnych w mieście Szczecin? O czym musimy pamiętać? Na te i wiele innych pytań związanych z laserowym usuwaniem brwi permanentnych, odpowiedzi znajdziecie w naszym poradniku. 

Makijaż permanentny – jak jest wykonywany?

Zabiegi związane z laserowym usuwaniem makijażu permanentnego – w tym także laserowym usuwaniem brwi permanentnych – stają się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że makijaż permanentny zyskuje uznanie coraz większej ilości kobiet. Jest wygodny, jego wykonanie jest całkowicie bezpieczne a co najważniejsze – kiedy już mamy taki makijaż, możemy zaoszczędzić bardzo dużo czasu rano, kiedy np. szykujemy się do pracy. 

Kobieta zmienną jest i tak, jak może nam się znudzić kolor paznokci, tak samo możemy mieć ochotę pozbyć się makijażu permanentnego. Jednym ze stałych elementów wchodzących w skład makijażu permanentnego, są oczywiście brwi i to też laserowe usuwanie brwi permanentnych, jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. 

Zanim jednak dokładnie wyjaśnimy, na czym polega laserowe usuwanie brwi permanentnych, musimy wiedzieć, jaką metodą jest wykonywany makijaż permanentny. Najprościej rzecz ujmując, to rodzaj tatuażu, który przyjmuje formę makijażu. Specjalnym tuszem pokrywane są zarówno usta, jak i brwi a czasem także i powieki. Jedyną, zasadniczą różnicą pomiędzy “zwykłym” tatuażem, a makijażem permanentnym, jest to, że tatuaż mamy na całe życie. Trwałość makijażu permanentnego szacuje się na około 3 do 5 lat. Wynika to przede wszystkim z tego, jak głęboko wprowadzany jest tusz – w przypadku makijażu permanentnego głębokość jego wprowadzania jest znacznie mniejsza, niż ma to miejsce w przypadku tatuażu. Podstawą, jeśli chodzi o wykonanie makijażu permanentnego jest to, aby powierzyć to zadanie profesjonaliście. Zdarza się jednak, że decyzję o laserowym usunięciu brwi permanentnych podejmujemy szybciej, niż po upływie czasu trwałości makijażu permanentnego. 

Laserowe usuwanie brwi permanentnych – jakie są najczęstsze powody?

Kiedy najczęściej decydujemy się na laserowe usuwanie brwi permanentnych? Przyczyny podjęcia takiej decyzji są najczęściej dwie: albo po prostu znudziły nam się brwi w formie, która została im nadana za pomocą makijażu permanentnego albo – i to niestety ma miejsce znacznie częściej – makijaż permanentny brwi został wykonany nieprawidłowo i w związku z tym, chcemy się go jak najszybciej pozbyć. Problem polega na tym, że laserowe usuwanie brwi permanentnych, wcale nie jest takie proste, ani tym bardziej – szybkie. 

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego – jak przebiega?

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania brwi permanentnych? Wiele kobiet zakłada – błędnie – że jest to przede wszystkim bardzo bolesny zabieg. Nic bardziej mylnego. Współczesna technologia pozwala na to, aby laserowe usuwanie brwi permanentnych wykonane zostało nie tylko sprawnie i – w miarę możliwości szybko – ale też zupełnie bezboleśnie. Należy jednak zaznaczyć, że to duże uogólnienie, bo próg bólu u każdej kobiety jest zupełnie inny i coś, co jest całkowicie bezbolesne dla jednej, dla innej może być nieprzyjemne i może powodować minimalne odczucie bólu. Pod żadnym pozorem nie należy zgłaszać się do kosmetyczek, czy znajomych, którzy “posiadają odpowiedni sprzęt” do wykonywania laserowego usuwania brwi permanentnych. Działając w taki sposób, wyrządzimy sobie więcej szkody niż pożytku, a dodatkowo możemy narazić naszą skórę na poważne problemy, których niwelowanie czasem może okazać się niemożliwe. 

Prawidłowo wykonany zabieg laserowego usuwania brwi permanentnych przebiega najczęściej kilkuetapowo. Jego podstawą jest wprowadzanie w skórę, za pomocą lasera, wiązki światła o odpowiednim natężeniu – więcej o tym jak działa laser przeczytaj tutaj. Dzięki temu, możliwe jest bezinwazyjne, stopniowe usuwanie znajdującego się w skórze pigmentu. Należy jednak podkreślić, że jednorazowo, z całą pewnością nie usuniemy całego pigmentu, który znajduje się w naszej skórze. Prawdą jest jednak to, że po pierwszym zabiegu laserowego usuwania brwi permanentnych, z całą pewnością będziemy w stanie zauważyć różnicę. 

Opuchlizna, zaczerwienienia – to całkowicie normalne i nieszkodliwe!

Bardzo ważną kwestią, kiedy planujemy umówienie wizyty mającej na celu laserowe usunięcie brwi permanentnych w mieście Szczecin, jest to, jak będą wyglądały miejsca, które zostały poddane działaniu lasera. To, co należy z całą mocą podkreślić, to fakt, że zabieg laserowego usuwania brwi permanentnych, jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia. Musimy być jednak świadomi tego, że po jego wykonaniu, na naszej skórze, w miejscach, które zostały poddane działaniu lasera, mogą pojawić się zaczerwienienia lub lekka opuchlizna. Nie należy się nimi przejmować, ponieważ to całkowicie normalna reakcja organizmu. Okolice oczu, to jedne z najbardziej wrażliwych miejsc na całym naszym ciele. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że po wykonaniu tego rodzaju zabiegu, pojawią się zaczerwienienia. One samoistnie znikają, najczęściej po 2-3 dniach. 

Udostępnij

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone gwiazdką *